Kao Lak Beach Khaolak Laguna Resort Pool Sairung Waterfall Khaolak Laguna Resort

KAO Lak, Phang-Nga, Tayland

Kao Lak-Lam Ru Milli Park

Genel Bilgi
Geçmişte bu ulusal park olarak Khao Lak sadece deniz kıyısı orman parkı kadar Bay Somchit Suksanga, Mu 3 köy başkanı Kapong alt-bölge, Kapong, Phang Nga, bir bakan yardımcısı için önerilen olduğu tarım ve işbirliği üzerinde 26 Eylül 1984 kökeni veya Phang Nga ilinin su kaynakları, hala mükemmel bir orman olmak conserving için koruma ormanı olarak some cases Ka Pong ve yakındaki ormanın orman ilan amacıyla ve vahşi hayvanlar bir sürü var. Sonsuza kadar, bu alanda hala, özellikle çok sayıda küçük şelalenin renkli bir turistik vardır. Bu alan 30 Ağustos 1991 tarihinde yani 66. ulusal park "Khao Lak-Lam Ru Milli Parkı oldu 125 kilometre kare kapsar

Coğrafya
Genel coğrafya çok dağ dağ Lak, Lam Ru dağ, Sang Tong dağ, Mai Kaeo dağ ve Prai Bang Toa dağ gibi oluşur. En yüksek tepe olan Phang Nga eyaletin önemli nehirleri, yani Ta Kua Pa nehir ve Phang Nga nehir ve aynı zamanda pek çok küçük kanallar ve akarsuları oluşan kökeni olan deniz seviyesi hakkında 1077 metredir. Bu Khao Lak - Lam Ru ulusal park ofis kıyı bölgesinde yakın deniz kaya plaj kapsayan ekolojik sistem, kum plaj ve mercan ekolojik sistem bulunmaktadır.
İklim
Bu Khao Lak - Lam Ru ulusal park Andaman deniz batı sahilinde, bu güneybatı muson rüzgar ve neredeyse tüm yıl boyunca için yağmur için teşvik kuzeydoğu muson rüzgarın etkisi başlayalım bulunmaktadır. Bu iki mevsim, sıcak mevsim Ocak Nisan kadar başlangıç ve başlangıç mevsim yağmur Mayıs Aralık kadar olan yağış bir çok olurdu's.
Flora ve Fauna
Parkın büyük çoğunluğu Tropik ölmeyen orman kapsamı hala, oysa insan zarar orman yapısı değişmiş bulunmaktadır diğer alanlarda bozulmamış, bazı olduğunu. Bazı tamamen meyve ağaçları veya kauçuk tarlaları ile değiştirilmiştir olan orijinal orman yerleştirir. The park da kıyı Habitat ve küçük gizli kumsalları bazı küçük alanlar vardır.

Tropik ölmeyen orman, bu Khao Lak ve ormanlık tepelerde oluşur. Bu orman derece ile farklılaşmış bir küçük insan bozukluğu olan yerlerde bir zemin bitki, seedlings bir ağaç altındaki, sonra üç seviyeleri, düşük, orta ve üst ve birkaç doğmakta orman devleri üzerinde bir örtü. Ilkesi ağaç türleri kaydedilen dahil; Dipterocarpus sp., Alstonia scolaris, Anisoptera costata, Michelia champaca, Syzygium sp., Hopea odorata, Mimusops elengi, birkaç hurma (Palmae) türler ve Bambu (Gramineae). Bu orman da çok epiphytes yılında Orkide ve ferns gibi, zengin ve ağaçlar arasında snaking Lianes ve Rattans dahil birçok climbers vardır.

Orman gibi birçok deniz hoşgörülü türler içerir sahil yakınında küçük yamalar olarak; Barringtonia asiatica, Anacardium occidentale ve Pandanus odoratissimus.

Yaban Hayvanı
Memeli hayvan Colugo, Binturong, Malezya çakal, Drynaria oluşmaktadır. bonii H. Tanrım, Bat ve büyük memeli hayvan burada bulunmaktadır. Sumatran serow, Malayalı Tapir, vb

Retiles Idian veya Bengal Monitör, vs ve bu bulabildiğim sürüngenler doğrudan gibi gündüz yaşayan sürüngenler olarak sınıflandırılabilir could Yılan yanardöner toprak yılan gibi Malayalı çukur yılan, Beyaz dudaklı çukur yılan.

Bufo asper Gravenhorst gibi Amphibians Rana laticeps Boulenger ve Heymon's Froglet, vb

Kuşlar, kimden anket 15 sınıf emir 108 aile sınıflandırılır olabilir, örneğin tepeli yılan için kartal, Beyaz göbekli deniz kartalı, Emerald Dove ve Scarlet Minivet vb ise büyük kuşlar 3 tür, yani bulunamadı kaplı - sorguç hornbill, Oryantal alaca hornbill ve Homrai.

Gündüz kelebeklerin çoğu birincil Rainforest in the Creek veya gölet alanı özellikle bulunamadı. Gündüz kelebeklerin conserved hayvan toplam 3 tip, yani olarak Troides aeacus thomsoni, tanımlanır amphrysus ruficollis Trodes ve Stichophthalma godfreyi.

Deniz hayvanları, Siyah salatalık, H. scabra, vb Malayalı kirpi gibi, deniz Feather star gibi sümüklüböcek gibi kirpi grup örneğin deniz salatalık grup gibi, Morey yılanbalığı gibi balık grubu , Lizardfish, Long Tom, vb Feather yıldız gibi yıldız grup Dev dikenli salyangoz, Tiger deniz kabuğu gibi yengeç grubu.