Kao Lak Beach Khaolak Laguna Resort Pool Sairung Waterfall Khaolak Laguna Resort

Kao Lak, Phang-Nga, Tajlandia

Kao Lak-Lam Ru Park Narodowy

Informacje ogólne
W przeszłości ten park narodowy jest tylko morza lasów parku Khao Lak, dopóki pan Somchit Suksanga, wioska szef Mu 3, sub-Kapong rejon, Kapong, Phang Nga, zaproponował, aby asystenta ministra rolnictwa i współpracy na 26 wrzesień 1984 o rozważenie Oświadczam lasu Amphoe Ka Pong i pobliskiego lasu do zachowania lasów na zachowanie pochodzenia lub źródła wody Phang Nga prowincji, który nadal będzie doskonały lasów i ma wiele dzikich zwierząt. Forever, dziedzina ta wciąż ma kolorowe atrakcją turystyczną, w szczególności wielu małych wodospadów. Obszar ten stał się 66 park narodowy na 30 sierpnia 1991 mianowicie "Khao Lak-Lam Ru Park Narodowy obejmuje 125 kilometrów kwadratowych

Geografia
Geografia ogólne składa się z wielu górach takich jak Lak górskie, Lam Ru górskie, Tong Sang górskie, Mai Kaeo górskich i Prai Bang Toa górskich. Najwyższym szczytem jest około 1077 metrów nad poziomem morza o których pochodzenie jest ważne rzeki Phang Nga prowincji, czyli Pa Kua Ta rzeka i Phang Nga rzeki, a także składająca się z wielu małych strumieni i kanałów. W Khao Lak - Lam Ru Park Narodowy Urząd znajduje się w pobliżu brzegu morskiego obszaru obejmującego rock plaży ekologiczny system, piaszczystej plaży i rafy ekologicznego systemu.
Klimat
W Khao Lak - Lam Ru Park Narodowy położony jest w zachodnim wybrzeżu Andaman morza, niech się uzyskać wpływ monsun wiatr południowo-zachodniej i północno-wschodniej monsun wiatr, które mają prowokować do raining prawie przez cały rok. Jest dwóch sezonach, gorący sezon, począwszy od stycznia do kwietnia oraz raining sezon, począwszy od maja do grudnia, które mają dużo opadów.
Fauny i flory
Większość parku objęty jest wiecznie tropikalnego lasu, kilka jest jeszcze nietknięty, natomiast w innych obszarach ludzkiej zajęcia zmieniło strukturę lasów. W niektórych miejscach pierwotnego lasu zostały całkowicie zastąpione przez drzewa owocowe i plantacje kauczuku. Park ma także kilka małych obszarów przybrzeżnych siedlisk i małe zaciszne, piaszczyste plaże.

Wiecznie tropikalnego lasu, to wystąpi na zalesionych górach Khao Lak. W miejscach mało ludzi z tego zakłóceń lasów jest bardzo zróżnicowana ze; podstawę flory, jeden z podszytem sadzonki, a następnie baldachim z trzech poziomów, niższy, średni i górny i powyżej tego kilka wschodzących lasów gigantów. Zasada gatunków drzew rejestrowane obejmować Dipterocarpus Sp., Alstonia scolaris, Anisoptera costata, Michelia champaca, Syzygium Sp., Hopea odorata, Mimusops elengi kilka palmowego (PALMAE) gatunki i bambusa (Gramineae). Ten las jest bardzo bogate w epifity takie jak orchidee i paprocie, a snaking między drzewami są Lianes i wielu wspinaczy w tym Trzcinopalmy.

W małych łatek pobliżu wybrzeża lasu obejmuje wielu morskich gatunków, w tym tolerancyjny; Barringtonia asiatica, Anacardium occidentale i Pandanus odoratissimus.

Dzikie zwierzęta
Mammal zwierząt składa się z Colugo, Binturong, malezyjski łasica, Drynaria. bonii H. Chrystusa, Bat i dużych ssaków zwierząt znaleźć tutaj. Sumatran serow, Malayan Tapir, itp.

Retiles mogą być zaklasyfikowane do dziennych życia, takich jak gady Idian lub Bengalu Monitor, itp. i gadów, które mogłyby znaleźć się bezpośrednio Snake jak irysowy ziemi węża, Malayan pit żmija, a Biało-lipped pit żmija.

Płazy np. Bufo asper Gravenhorst, Rana laticeps Boulenger i Heymon's Froglet itp.

Ptaki, z badania mogą być zaklasyfikowane do klasy 15-zlecenia 108 rodzin, na przykład Crested węża-orzeł-Biała wybrzuszony morza orzeł Emerald Dove oraz Scarlet Minivet, itp., podczas gdy duże ptaki można znaleźć 3 rodzaje, a mianowicie krzaczasty - Herb hornbill, Oriental pied hornbill i Homrai.

Daytime motyli, większość z nich można znaleźć w głównym tropikalnych, zwłaszcza w obszarze Creek lub staw. Motyli dziennych są określone jako całkowicie zachowane zwierzęta 3 rodzaje, a mianowicie Troides aeacus thomsoni, Trodes amphrysus ruficollis i Stichophthalma godfreyi.

Zwierząt morskich, na przykład do morza, takie jak ogórek grupy Black Cucumber, H. scabra, itp., jak jeż grupy Malayan Porcupine itp., do morza, takie jak ślimak Feather star itp., ryb, takich jak grupa Morey węgorza , Lizardfish, Long Tom itp., gwiazda grupy takie jak Feather gwiazda, kraba, grupy takie jak Giant murex, Tiger Cowrie.